BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dienos valgiaraštikas :)

emilijosmama | 2012-09-19 | Vaiko mityba

Pienukas. 7mėn. kūdikis nubudęs ir prieš miegą nori atsigerti mamos pienuko, arba mišinėlio. Tai tinkamas maistas priešpiečiams ir pavakariams. Mažyliui pienuko reikėtų duoti 5 kartus per dieną po 180-200ml.Daugiau siūlyti nereikėtų , nes išsitemps skrandukas. Pradėjus primaitinti, vieną maitinimą pienuku ar mišiniu reikia pakeisti tyrele, košele.

Vaisiai. Tarp maitinimų galima duo trino obuoliuko, 7mėn kūdikiui galima uvalgyti po neidelį obuoliuką į dieną. Jei skysti viduriukai arba priaugama mažai svorio galima pasiūlyti banano. Reikėtų venkti vynuogių, arbuzo. Galima duoti ir uogyčių , jei vaikas nealergiškas.

Košytė. Daržovių košės duokite per pietus, galima su mėsa ir be jos, bet bus ugomas įprotis pavalgyti sočiai. Daržovių košės suvalgoma 150-200ml. Ji vikas nevalgus galima maitini per 2  maitinimus. Patartina. mišinio duoi, tiek kad su koše sudarytų iki 200ml.

Mėsytė. Mėsa baltymų ir gležies šaltinis. Itin svarbi mažakraujystės profilaktikai. Tinkamiausia triušiena , liesa kiauliena, veršiena, jautiena. Paukštienoje mažiau geležies. Mėsos reikia valgyti kiekviena dieną. Dienos porcija yra 50g. nuo 3metų 60 g. 3-5metų 70-80 g.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą