BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaiko mityba: Gėrimai

emilijosmama | 2012-09-20 | Vaiko mityba

Vanduo.

Vienas iš gyvybės šaltinių vanduo. Žmogaus organizme jo yra iki 65 %, o naujagymio iki 75%. Vaikas žaisdamas, kvėpuodamas, judėdamas greit netenka  vandens, nes medžiagų apykaita daug greitesnė negu suaugusio žmogaus.  Tad skysčių reikia nuolatos, o ypač užpuolus negalavimui, kai tenka karščiuoti, viduriuoti , vemti. Netekus skysčių prasideda dehidratacija. Vando iš čiaupo kūdikiui netinkamas, nes kartu su mišiniu  sudaro netirpių druskų darinius, kenksmingus vaiko sveikatai. Galima naudpti fltra, jis sumažina izika, tačiau dažnai reikia keisti kasetes.  Pirkti kūdikiui reikia naturalų arba šalinio vandenį. Galima rasti ir vandns skirto mišinio gamybai. Minelarinį vandenį galima vaikui siūlyti nuo 24mėn ir tik silpnos mineralizacijos. Šulinio vandens kūdikiui geriau neduoti, nes jame yra daug nitratų, o šios medžiagos bekvapės, bespalvės ir beskonės.

Karvės pienas.

Medikai gryno karvės pieno vaikui leidžia duoti nuo 12 mėn. Karvės pieno baltymai vaiko organizmui svetimi, dažnai kelia alergija. Medikai siūlo pirkti natūralų pieną ir jį kaitonti kol jis užvirs, kad butų sunaikinti blogieji mikroorganizmai ir bakterijos. Pieną reikėtų gerti ryte , arba vakare. Vaikui geriausia 1,5-2,5 proc. pienas.

Sultys.

Sultyse yra natūralių vitaminų, mikroelementų. Tačiau vaisiai ir uogos yra kur kas sveikiau. Sultis rečiau reikia iūlyti vaikui kuris valo mažai, jose daug frukozės. Geriant sultis tarp maitinimų , dingsta apetitas. Galim duoti po valgio, ypač po pietų , nes sultyse esanti vitaminas C , padeda įsisavini geležį iš mėsos. Vaikams reikėtų sultis kieti per puse su vandenuku. Sveikiausi, šviežiai spaustos sultys. Iki 24 mėn vengti sulčių skirtų suaugusiems.

Arbatėlė.

Arbatžolių arbatoje yra eterinių liejų, B grupės vitaminų, vitaminų K , PP, geležies, magnio, jodo. Tačiai vaikams iki 12mėn arbata reikia rinkti atsargiai. Arbatos gerti kasdien kūdikiui negerai, ji turi būt silpna, kitaip dirgns virškinamajį traktą. Arbatoje yra organizma veikiančio kofeino,tinino.

Gerimai kurių duoti nederėtų:


*Gėrimai kurių galiojimas greit baigsis.

* Gaminant gėrimą buvo naudojami saldikliai,  įdėta daug cukraus, turi daug fruktozės.

* nenurodyta sudėtis.

*Sudėtyje turi daug angliarūkštės

*Žavingai ryškios spalvos, ir kvapo.

*Sudėtyje daug kofeino.

Mineralizuota vandenį su angliarūkšte reikia keisti mineraliniu vandeniu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras : “Vaiko mityba: Gėrimai”

  1. TuriuDvi rašė:

    Sveiki, aš atsiprašau, kad ne į temą parašysiu, bet Jūsų SM pašto dėžutė perpildyta ir negaliu Jums išsiųsti laiškučio su foto,kurį žadėjau ;).

Rašyti komentarą