BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaiko mityba: Mesa

emilijosmama | 2012-08-21 | Vaiko mityba

Mesa yra vienas naudingiausiu maisto produktu. Tai baltymu ir B grupes vitaminu saltinis.

jei vaikas ne alergiskas , tinka visokia mesa. Naudingiausia raudonoji-jautiena, versiena. Ypac sveika triusio, nutrijos ir misko zveriu mesa. Zinoma zveriena reikia virti nuo 2 iki 3val.

mesa pradedama vartoti nuo 6-7men.

MESOS MALINYS

vertingiausia namie malta mesa, nes tik mama sudes sviezius produktus.

RUKYTI GAMINIAI

Maistine verte didenes, kai yra kuo maziau maistiniu priedu, drusku. Laikui begant paragauti vaikui duoti galima, bet maitinti vien rukytais gaminiai negalima.

SIRDIS,INKSTAI,KEPENYS

Galima valgyti, yra daug daugiau gelezies negu mesoje, bet sie produktai greitai genda. Turetu buti vartojami retai.

ZVERIENA

Ji turetu buti patikrinta veterinaro, arba perkama parduotuveje. Zveriena yra labai maistinga, retai alergizuojanti mesa.

VIRTA MESA

Kudikiui kuris iprato valgyti mesa, reiketu jos duoti kiekviena diena.Tyrele su mesa galima paruosti ir dviems dienoms is karto, bet saldytuve reikia laikyti ne ilgiau kaip 24val. Kasdien kudikis turi suvalgyti apie 50gr. mesos. Ji duodama su darzoviu tyre. Nuo 11men galima mesa pakeisti zuvimi. Galima bandyti ir duoti mesos be darzoviu.

DESRELES

Nors tai labai patogu ir greita, taciau mitybos specialistai nepataria duoti vaikui desreliu, jose nera maistiniu medziagu  , o mesa daug kartu perdirbta. Galima bandyti duoti nuo 1metuku amziaus,bet saikingai.

ALERGISKAM VAIKUI

Jei vaika beria, jis yra alergiskas pirmoje vietoje mesos sarase turetu buti triusio, nutrijos mesa, neriebi jautiena, kiauliena. Reikia vengti versienos, paukstienos (ypac vistienos). Galima duoti galviju liezuvio ar kepenu jeigu vaikui gresia mazakruajyste.

RIEBALAI

Renkantis mesa svarbu , kad joje butu kuo maziau riebalu, nes ju pakankmai kitose produktuose.Mesa turi buti pagrindinis baltymu saltisnis. Maziausiai riebalu turi jautienos ir versienos nugarine.

MESOS SULTINYS

Tai is mesos issikyrusios zalingos atliekos, sukreseje baltymai. Nors sultinys skanus, bet kudikiui jis nereikalingas.

Apie paruosima :)

Įdėjus mėsą, kurį laiką vanduo nustoja viręs, bet liepsnos nereikia padidinti. Mėsą virkite ant silpnos ugnies, matomas virimas neturi būti intensyvus. Taip verdant, į vandenį mažiau prasisunkia tirpių baltymų. Jeigu vandens, kuriame verdama mėsa, paviršiuje susidaro daug putų, vadinasi, mėsa verdama per daug intensyviai.

Kiek laiko virti. Verdama mėsa netenka daug svorio: verdant mažus (75-100 g) gabaliukus netenkama 40-50 proc. svorio. Veršieną virkite apie 60 min., jauną vištieną (viščiuką), triušieną -  apie 45 min., jautieną ir seną paukštieną – 2,5-3 val. Gerai išvirta mėsa yra minkšta, bet neištižusi. Kūdikiams virkite nedidelį mėsos gabaliuką (100 g).

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras : “Vaiko mityba: Mesa”

  1. Dileta rašė:

    Nors dar ir vyksta kūdikio maitinimas krūtimi pabandysiu duoti ir aš saviškiui mėsytės. Tad įrašas pravers. Pagal viską jau prieš mėnesį galėjom ragauti pirmą kartą mėsos. :) Bet nėra kur skubėti.

Rašyti komentarą