BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaiko Mityba: Žuvis

emilijosmama | 2012-09-11 | Vaiko mityba

Kūdikiui žuvies duodama nuo 11mėn. amžiaus. Jei jis arba tėveliai nėra niekam alergiški, paskanauti galima ir nuo 10mėn. Tačiau net penktadalis vaikučių yra alergiški. Jeigu vaikas alergiškas, vertėtų žuvyte siūlyti nuo 12mėn. ir tik atlikus tyrimus. Iš pradžių žuvytės vaikui reikėtų duoti tik po 10 gr. kartą per savaitę. Jei vaikučiui žuvytė tiko, galima duoti du kartus per savaitę vietoj mėsiško patiekalo. Žuvies kiekį galima didinti iki 50gr per dieną. Mama vertėtų žinoti, kad žuvies ir mėsos tą pačią dieną duoti negalima. Žuvis labai vertingas maisto produktas, turinti daug baltymu. Šie baltymai organizme virst amino rugštimis, kurių deje mūsų organizmai negamina. Gausu nesočiųjų riebalų, omega 3 rugščių.

Kaip ruošti žuvį kūdikiui…

Geriausia yra garuose virta žuvis, be odelės. Nuplauta žuvį reiketų įdęti į verdantį vandenį ir virti apie pusvalandį ant silpnos ugnies. Atvesus žuvytei , reikia išrinti ašakas, o jei mama baiminasi, kad visko nepastebes, reiketų pirkti file. Žuvį galima maišyti su daržovėmis, geriausia jeigu būtų ir pavirto pomidoro. Taip geriau bus įsisavinama geležis esant žuvyje. Daržoves su žuvimi pavirti galima ir kartu.

SVARBU* Žuvį blogai paruosus ar ilgai , netinkamai laikant galima uzsikresti kirmėlinėmis ligomis, salmanelioze. Negalima pakartotinai šil;dyti virtos žuvies.  Dažniausia bėda žuvytėje slypintis alergenas. Gali  pasireikšti bėrimu, viduriu pūtimu, atpylimu, vėmimu.

Žuvies sudętis gana panaši, tačiau geresnė riebioji žuvis, nes joje daugiau omega 3 rugščių. Tąiau vaikui pirmiausia reikėtų siūlyti liesesnę žuvį. Geriausia yra šviežia žuvis.

Žuvų taukai

Žuvų taukai yra polinesočiųjų riebiųjų rugščių, omega 3 šaltinis, kuriu žmogaus organizmas negamina. Padeda formuotis imunitetui ir didinti atsparumą užkrečiamoms ir peršalimo ligoms. Gerina nervų sistemos formavimasi. Turi vitamino A kuris gerina regą, odos būklę, gleivinę gerklyteje. Turi dokozahekseno kuris būtinas smegenų veiklai. Žuvų taukai saugo nuo rachito, nes turi ir vitamino D, kurį  galima paskeisti 3-4mėn. į žuvų taukus. Reikia pratinti  duodant 3-5 lašiukus, nes gali sukelti viduriavimą. Skystuosius žuvų taukus atidarius reikia laikyti šaldytuve, nes jei greit oksiduojasi. Jeigu vaikas yra alergiškas žuviai, žuvų taukus vartoti  jam galima.

RIEBIOS ŽUVYS Ungurys, karpis,uotas, erškėtas,ešerys, lašiša, skumbrė.

LIESESNĖS ŽUVYS lydeka, menkė, šamas, sterkas, plekšnė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą